Sizin İçin Hazırladığımız Benzersiz Fikirler

Eski Düğmelerden Ağaçtan Tablo Yapımı

PAYLAŞ

Sizinle daha önce tuvallere kumaş kaplamayı ve geometrik şekiller oluşturarak kesim yapmak gibi bir çok fikir bulmuştum. Şimdi internette bulduğum bu projede ise eski düğmelerinizi tuval üzerinde değerlendireceğiz. 

Eski düğmelerinizden özellikle renkli olanlarını toplayın ve bir tuval alın elinize. O düğmeler ile muhteşem bir ağaç yapacağız şimdi. Hobi malzemerinizi hazırlayın ve evinizi yeni bir kendin yap projesi daha ekleyin. Mutlu hobileriniz olsun.

 

Paletten Bahçenize Muhteşem Saksı Dekorları Yapın

PAYLAŞ

En büyük şanslarımdan birisi de bahçeli bir evde doğmak ve büyümektir. Ve sürekli de bahçesi olmayan bir evde yaşamak zorunda kalmamak için dua ederim. Benim için bahçesiz bir ev bir tutsaklıktan farksızdır. Dört duvar arasında boğulmak gibi..

Siz de benim gibi şanslı doğanlardansanız ve bir bahçeniz var ise en çok ihtiyacınız olan şey çiçekler, güller..

Bahçesi olan birinin de hobiye olan merakı fazlalaşır. Ve ben sürekli internetten projeler araştırıp yeni hobiler bulurum. Bu bulduğum bahçe tasarımı projesini sizinle paylaşmak isterim.

Sadece eski bir palet bulup saksı ve çiçeklerle yeni tasarımlar yaratacaksınız

Eski Kulaklıktan Bileklik Yapın küçük

PAYLAŞ

İnsan müzik dinlemeyi sever hemen hemen her insan da müzik dinler. Müziğin faydaları çoktur, ruhun gıdası olduğu kanıtlandığı gibi artık beynin gıdası olduğu da kanıtlanmıştır. Çünkü müzik dinlemek öğrenmeyi kolaylaştırdığı gibi hafıza gelişimine de yardımcı oluyor.

Müzik dinlemeyi çok seven insanlarınn en büyük sorunuda eski ve bozulan kulaklıklarının olması. Ve müzik dinleyen biri için kulaklıklarını çöpe atmak bile çok üzücüdür. Şimdi bulduğum bu proje de kulaklarınızı değerlendireceğiz. Eski kulaklarınızla bileklik yapacağız. Atmaya kıyamadığımız kulaklıkları her gün bilekliklerimizde taşıyacağız. Hadi durmayın hobi ile kulaklıkları geri dönüşüme uğratın. 


Karton Kağıtlardan Gül Yapımı

PAYLAŞ


İnternetten sizin için bulduğum bu proje ile kağıt parçalarından güller yapmaya ne dersiniz? Renkli el işi kağıtları, karton kağıtları gibi bir çok çeşit kağıt ile kendinize rengarenk güller yapabilirsiniz. Hepinizin evinde renkli kağıt parçaları bulunur elbet. Hadi durmayın hobinizi sanata çevirin!
Kendi el emeğiniz ile yaptığınız bu güller ile sevdiklerinizle yiyeceğiniz bir akşam yemeğinde yemek masanıza yeni bir renk katabilirsiniz ya da evinizin dekoruna gülleriniz ile yeni tasarım katın. Evinizi güllerle donatın.. 


Çocuklar İçin Organik Oyuncak Yapımı

PAYLAŞ

Çocuklarınız için şahane bir fikir daha... Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız, bir anne için çocuğundan daha değerli kimse yoktur bu hayatta.. Onlar için yapabileceklerimiz de sınır tanımayız. Ama en değerli varlıklarımızı korurken bazen hayaya düşüveriyoruz. Onların eline plastik kansorejen oyuncaklar vererek en büyük zararı biz verebiliyoruz. Bunun için el yapımı organik oyuncak yapımı buldum size. Evet sadece bir çorapla çocuğunuza organik oyuncak yapın. Hobiye olan tutkunuzu bizim değerli varlıklarımız olan çocuklarımız için kullanım bu sefer. Ayrıntılı bilgi için fotoğrafa tıklayınız.

Dantel ve Tülün Kıyaftler Üzerinde Hobi Etkisi

PAYLAŞ

Bayanların en büyük problemlerinden biri giyecek kıyafetlerinin olmaması. Hepimizin dolapları kapaklarını kapatması zor olacak kadar dolu olduğundan eminim halbuki =) Hatta her sene eskileri ve üstümüze olmayanları dolabımızdan çıkarttığımız halde yine o dolabın kapakları yinede kapanmaz. Evet malesef biz bayanların her zaman giyecek kıyafeti yoktur. Bunun en büyük sebebi bir giydiğimizi bir daha giymemek istememizden kaynaklanıyor. Ve  şimdi size internetten bulduğum bu projelerde kıyafetlerinize yeni tasarım katabileceksiniz. Tüm kıyafetlerinizi baştan yaratacaksınız. Herkesin elinde dantel tül gibi hobi malzemeleri vardır. Bu hobi malzelerinizi kıyafetlerinizde değerlendirebileceğiniz birkaç farklı örnek için fotoğrafa tıklayınız

Plastik Kaşıklardan Avizenizi Yenileyin

PAYLAŞ

Hobini sanata dönüştürmenin başka bir yolunu daha paylaşıyoruz. Daha önce sizinle plastik kaşıkla mumluk yapımı paylaştık. Bu bulduğum proje yine plastik kaşıkla yapılmış. Bu sefer avize süslenmiş. Bu avize de atık plastik kaşıkları ve plastik pet şişeleri renklendirip evimizi süsleyebileceğiz. Plastiği sevimli bir meyveyle ananastan bir avizeye dönüştüreceğiz. Üstelik eski avizemizi yenileyeceğiz. Proje detayı için lütfen fotoğrafa tıklayın. Hobi ile kalın..

Ardıç Yaprakları ile Mumluk Yapımı

PAYLAŞ

Doğayı evinizde hissettirecek güzel bir proje daha. Evet bu bulduğum proje de ardıç yapraklarıyla güzel bir mumluk yapılmış. Ardıç yaprakları hem görüntüsüyle hem de gölgesiyle muhteşem bir dekor sağlayacak bir aydınlatmaya dönüşecektir. Elektriğin olmadığı bir gece de veya romantik bir akşamda, buzdolabından arayacağınız sıradan mumlar yerine masanın üzerinde süs olarak kullandığınız bir mum. Gecenizi aydınlattığı gibi dans eden mum alevi görünümüyle gözlerinizi okşayacaktır. Yapmanız gereken ilk önce elinize bir bardak almak ve hobinizi yapmaya başlamak.Balon ve Tutkalda  Harika Bir Tasarım

PAYLAŞ

Evinize farklı bir hava katmak için elinizdeki hobi malzemelerinden elde edebileceğiniz farklı bir proje daha bulduk sizlere. Balon veya top ve  kendir ipi ile evinize çok farklı bir estetik görünüm kazandırabilirsiniz. Bu muhteşem projeyi kendiniz yapararak pahalı lüks dekor ürünleri alarak maddi açıdan zorlanmaktan kaçınacağız hem de hobi sanatımızı geliştireceğiz. Üstelik böyle projeleri sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Proje yapımı için lütfen fotoğrafa tıklayınız.Örgü İpini Kavanoza Sarmayı Deneyin

PAYLAŞ

Örgü ipinden ne yapılır diye sorulduğunda aldığımız ilk cevap patik örülür olur herhalde, bundan sonra hırka, yelek, kazak, etek, çanta ve hatta yer paspası ve halıya kadar gidilir. Hobimizi sanata dönüştürme söz konusu olunca örneklerimiz gitgide çoğalır. Ve internetten bulduğum bu fikirle bu örneklerimize daha önce hiç duymadığınız bi ürün daha eklenecek. Yeni olduğu kadar bir okadar da müthiş ve üstelik çok pratik ve zahmetsiz bir örnek olacak. Yapmanız gereken evde eskimiş ve kullanmadığınız bir şişe ayarlamak. Ve üstüne ipinizi sarmak. İster sarı, pembe, mavi gibi çeşit çeşit renk ile sarın isterseniz düz renk kullanın. Herbiri ayrı bi hava katacaktır. Ya da biz şişe kullandık ama ip sarmayı kavanoz üstünde de kullanabilirsiniz. Kavanozda da çok hoş duracaktır. Mutlu hobileriniz olsun..

MENÜ
Üye Girişi Üye Ol
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT